در هنگام عکاسی با تلفن همراه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
در هنگام عکاسی با تلفن همراه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام عکاسی با تلفن همراه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟، بسیاری از گوشی‌های اندرویدی به دوربین‌های بسیار باکیفیتی مجهز هستند که می‌توانند سوژه‌ها را با جزئیات و کیفیتی باورنکردنی در قاب یک عکس ثبت کنند. درست است که این دوربین‌ها از نظر فنی در سطح دوربین‌های DSLR قرار ندارند ولی اگر شما نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح از آن‌ها را بدانید می‌توانید عکس‌هایی بسیار عالی با گوشی موبایل خود بگیرید. حتی اگر در عکاسی موبایل تازه‌کار باشید می‌توانید به‌سرعت گرفتن عکس‌هایی زیبا با گوشی اندرویدی خود را بیاموزید.

پیش از عکاسی موبایل تنظیمات دوربین گوشی خود را وارسی کنید

اگر پیش از آغاز کردن عکاسی موبایل با گوشی خود و تمام تنظیمات دوربین آن آشنا شوید هنگام عکاسی احساس راحتی بسیار بیشتری خواهید داشت. عکاسی با تنظیمات خودکار اپلیکیشن دوربین گوشی موبایل، به‌ویژه اگر یکی از جدیدترین گوشی‌های سامسونگ، LG یا HTC را خریده باشید، در بسیاری از شرایط نتیجه‌ی خوبی خواهد داشت، ولی امتحان کردن حالت‌ها و تنظیمات مختلف می‌تواند امکانات بهتری را در اختیار شما قرار دهد تا خلاقیت بیشتری در عکاسی موبایل داشته باشید.

از تمیز بودن لنز دوربین گوشی مطمئن شوید

هرچند پاک کردن لنز دوربین گوشی پیش از آغاز کردن عکاسی موبایل به نظر نیازی به یادآوری ندارد ولی ازآنجاکه ممکن است به‌راحتی آن را فراموش کنید ما ترجیح می‌دهیم بار دیگر آن را گوشزد کنیم. پاک کردن لنز دوربین گوشی موبایل پیش از عکاسی حتی از پاک کردن لنز دوربین‌های DSLR هم مهم‌تر است. هر چه باشد لنز دوربین گوشی‌های اندرویدی ما برخلاف لنز دوربین‌های حرفه‌ای اغلب درپوشی برای محافظت آن از کثیفی و گردوغبار ندارد.

همراه داشتن یک دستمال مخصوص تمیز کردن لنز کمک می‌کند همیشه برای گرفتن عکسی شفاف آماده باشید. هرچند توصیه می‌شود برای جلوگیری از خش افتادن روی لنز از دستمال‌های مخصوص برای پاک کردن آن استفاده کنید ولی اگر چاره‌ای نداشتید از گوشه‌ی لباستان کمک بگیرید. پاک کردن دوربین جلو برای گرفتن عکس‌های سلفی را هم فراموش نکنید.

عکاسان خوب را روی شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

در صفحه‌ی Discover اینستاگرام جستجو کنید تا ببینید دیگر عکاسانی که از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند چگونه عکس‌هایی گرفته‌اند. می‌توانید کار عکاسی موبایل را با تقلید از سبکی که بیش از همه شما را به خود جلب کرده شروع کنید تا سرانجام با تمرین و ممارست به سبک شخصی خودتان برسید. حتی برخی از عکاسان اقدام به انتشار نکات و ترفندهای خاص خود در عکاسی موبایل روی شبکه‌های اجتماعی می‌کنند. پس سر زدن به پروفایل‌های مختلف الهام‌بخش را از یاد نبرید.

ریپورتاژ آگهی