کاشت درخت
کاشت درخت

کاشت درخت همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای تزیین خانه و حیات می باشد. اگر کمی به قبل تر برگردیم متوجه میشیم که کاشت درخت در حیاط خانه، جلوی در و... یکی از سنت های دیرینه ی ایرانیان می باشد و فقط به باغ و مزارع منتهی نشده است.

 کاشت درخت

 

کاشت درخت

 

برای کاشت درخت ابتدا باید تصمیم بگیرید چه درختی را انتخاب می کنید. مهم ترین موارد در انتخاب درخت، سلیقه ی شخصی شما، نوع آب و هوای منطقه، نوع خاک منطقه و همچنین متراژ باغچه ی شما می باشد. شما باید در ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید درخت های تزئینی بکارید یا درختان میوه، سپس با توجه به سردسیری یا گرمسیری منطقه ی زندگی تان نوع درخت را انتخاب کنید چرا که برخی درختان برای رشد و میوه دادن به آب و هوای گرم و برخی دیگر به آب و هوای سرد احتیاج دارند، پس از بررسی تمام موارد و تصمیم گیری درست می توانید قدم بعدی یعنی تهیه نهال درخت را شروع کنید.

تهیه نهال درخت

نهال اولین مرحله از شروع زندگی گیاه به عنوان درخت می باشد. قبل از نهال بودن گیاه یا دانه و یا قلمه می باشد و زندگی درخت گانه ای ندارد، اما بعد از این که به سن نهال رسید دیگر وقت آن است که درخت را در جای ثابتی برای سالیان سال و تا انتهای عمر درخت بکارید. بعضی ها به جای خرید و کاشت نهال سمت روش های سنتی مانند گرفتن قلمه از درخت و یا کاشت هسته ی میوه می روند. اگرچه این روش ها در درخت های گونان جواب می دهد، به طور مثال قلمه گرفتن برای درخت انگور، کاشت هسته برای درخت پرتقال می تواند جوابگو باشد، اما علاوه بر ریسکی بودن بسیار زمانگیر می باشد و حداقل فرد دو الی سه سال از روش کاشت نهال عقب است. پس بهترین و بدون ریسک ترین روش برای کاشت یک درخت، کاشت نهال درخت می باشد.

آماده سازی محیط برای کاشت درخت

برای آماده سازی محیط کاشت درخت، ابتدا باید محیط را به صورت کامل تمیز نمایید، یعنی هیچ آثاری از مواد شیمیایی و مصالح ساختمانی و یا زباله های شیمیایی در محیط وجود نداشته باشد، چاله ها را تا عمق مناسب درخت ها حفر کنید و پس از گذاشتن ریشه ی نهال در خاک، دور آن را کامل خاک بریزید و ثابت کنید. پس از کاشتن نهال باید مرتب آن را آبیاری کنید، از دادن کود های سنگین و شیمیایی برای رشد بیشتر نهال خودداری نمایید و در صورت نیاز با مشاوره افراد کارشناس کود مناسب و سمپاشی ار در فواصل زمانی مناسب در نظر بگیرید.

اهمیت کاشت درخت

کاشت درخت همواره از نظر های زیادی مورد اهمیت می باشد. در ابتدا وجود باغ و کشت میوه یکی از مهمترین دلایل کاشتن درختان میوه می باشد، اما از نظر علمی برای کمک به پاکی هوا و از بین بردن کربن دی اکسید و تولید اکسیژن توسط انواع درختان، کاشت درخت امری ضروری می باشد. حال ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که وجود درخت برای بهتر شدن روحیه افراد در نواحی شهری و وجود سرسبزی و شادابی طبیعت به مراتب بسیار مرسوم و منطقی است، به همین دلیل علاوه بر وجود پارک ها و فضای سبز در اکثر نقاط شهری افراد ترجیح می دهند در حیاط خانه ی خود نیز درخت های مختلف میوه و تزیئنی بکارند.

 

ریپورتاژ آگهی