کفپوش
کفپوش

تکنولوژی های جدیدی از سال 2004 به وجود آمده است که باعث شده کف پوش های سخت و چوبی و ... به کار برده شوند. در صورت نیاز توانایی نورانی شدن داشته باشند. این مواد براق که امنیت لازم را دارا هستند شامل غشاهای تعبیه شده LED های شفاف هستند که به صورت طبقه ای بین شیشه قرار گرفته اند.

 کفپوش

 

کفپوش

 

کف پوش های چوبی

انواع گوناگونی از چوب برای کف پوش  مورد استفاده قرار می گیرد مثل قطعات باریک و بلند پلانک یا پارکت. «لمینت» یک نوع کف پوش شبیه چوب سخت است که جنس اصلی آن تخته چند لایه و ورقه فیبر با تراکم متوسط (MDF) است و سطح فوقانی آن لمینت پلاستیکی است. لمینت ممکن است بادوام تر از چوب سخت باشد اما نمی تواند مثل چوب دوباره صیقل داده شود. کف پوش های لمینتی در انواع گوناگونی قابل دسترس هستند که می توانند شبیه به چوب های مختلف و حتی کف پوش های سرامیکی باشند، آنها معمولا به هم قفل می شوند.

کف پوش های سرامیکی

سرامیک در فصل زمستان، برودت و سردی را به راحتی انتقال می دهد به همین خاطر پوشش مناسب مناطق سردسیر نیست. درزهای بین آن پس از مدتی جرم می گیرد و به آسانی قابل تمیز کردن نیست. سرامیک همچنین در برابر ضربه مقاوم نبوده و به راحتی ترک می خورد. بخاطر سطح لغزنده ی آن فرش و مبلمان به خوبی سرجایشان قرار نمی گیرند و ممکن است باعث زمین خوردن کودکان شود .سنگ های مرمر و صیقلی قیمت بالایی دارند و انتخاب آن ها هزینه ی زیادی در پی خواهد داشت.

کفپوش پی وی سی یا وینیل

این کف پوش از مقاومت خوبی برخوردار بوده، دربرابر آب مقاوم است و به همین دلیل به راحتی در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. کف پوش PVC نیازی به واکس و ساب ندارد و خطر آتش سوزی نیز آن را تهدید نمی کند. در زمستان، گرم و عایق حرارتی است و در تابستان کاملا خنک می باشد. یک نمونه از کف پوش های پی وی سی آنتی باکتریال هستند و کپک و قارچ در آن رشد نمی کند.

کف پوش های سخت

کف پوش های سخت انواع مختلفی دارند که شامل کاشی، موازائیک، سرامیک و سنگ های متنوع است. کاشی های سرامیکی شامل فرآورده های گوناگون و گسترده ای از خاک رس می باشند که بر اثر گرما تبدیل به قطعات نازکی شده اند که از آن در پوشش کف استفاده می شود. انواع مختلف آن شامل کاشی های چینی، کاشی های سفالی و... می باشد. انواع مختلف سنگ های طبیعی به اندازه، شکل و ضخامت های مختلفی برای استفاده به عنوان کف پوش برش زده می شوند. کفپوش های سنگی معمولا در بتونه و دوغاب شبیه کاشی های سرامیکی چیده می شوند. تکنولوژی های جدیدی از سال 2004 به وجود آمده است که باعث شده کف پوش های سخت، در صورت نیاز توانایی نورانی شدن داشته باشند. این مواد براق که امنیت لازم را دارا هستند شامل غشاهای تعبیه شده LED های شفاف هستند که به صورت طبقه ای بین شیشه قرار گرفته اند. 

 

 

ریپورتاژ آگهی