عرضه‌ اولیه‌ عمومی استارلینک احتمالاً تا سال ۲۰۲۶ به تعویق خواهد افتاد.

گزارش‌های جدید ادعا می‌کنند ایلان ماسک در جلسه‌ای با کارکنان خود گفته است احتمالاً عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی استارلینک سه الی چهار سال دیگر انجام خواهد شد.

عرضه‌ اولیه‌ عمومی استارلینک احتمالاً تا سال ۲۰۲۶ به تعویق خواهد افتاد.

سرمایه‌گذارانی که قصد دارند سهام ماهواره اسپیس ایکس را خریداری کنند، باید مدت زمان بیشتری صبر کنند زیرا مدیرعامل شرکت برنامه‌های دیگری در سر دارد. طبق اطلاعات به‌دست‌آمده، ایلان ماسک اخیراً به کارمندان خود گفته است که به احتمال زیاد استارلینک را تا سه الی چهار سال دیگر دردسترس عموم قرار نخواهد داد. به گزارش گیزمودو و براساس فایل‌های صوتی به‌دست آمده توسط CNBC، ماسک هفته‌ی گذشته طی جلسه‌ای با کارمندان خود گفت عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی استارلینک سه الی چهار سال دیگر انجام خواهد شد. وی اعلام کرد برای انجام چنین کاری استارلینک باید در موقعیتی خوب و قابل پیش‌بینی قرار بگیرد.

ایمیلی در سال ۲۰۱۹ به کارمندان اسپیس ایکس ارسال شده بود که براساس آن ماسک قصد داشت استارلینک را اوایل سال جاری عمومی کند؛ اما حال به نظر می‌رسد که وی کمی در انجام این کار محتاط است. ماهواره‌ها در بخش‌هایی از ایالات متحده‌ی آمریکا، کانادا، نیوزلند، برخی از بخش‌های استرالیا، بریتانیا و بعضی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و فرانسه در حال حرکت هستند. اسپیس ایکس امیدوار است تا پایان سال خدمات خود را به سایر نقاط جهان گسترش دهد. این شرکت همچنین به همکاری با شرکت‌های دیگر علاقه‌ نشان می‌دهد. در ماه آوریل، استارلینک اولین همکاری خود با شرکت هواپیمایی بزرگ هاوایی ایرلاینز به منظور ارائه وای‌فای رایگان در طول پرواز را علنی کرد.

عرضه‌ اولیه‌ عمومی استارلینک

سرویس قابل‌حمل استارلینک که Starlink for RVs نام دارد .

مخصوص کسانی است که به مسافرت علاقه‌ی زیادی دارند؛‌ بااین‌حال هزینه‌ی زیادی روی دست کاربران می‌گذارد. اسپیس ایکس همچنان در حال گسترش مناطق تحت پوشش سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک (Starlink) است. درحال‌حاضر کاربر در مراحل تهیه‌ی این سرویس محل زندگی خود را تعیین می‌کند و صرفاً در آن مکان امکان دسترسی به استارلینک را دارد. بااین‌حال همان‌طورکه پیش‌تر اعلام کرده بودیم در ازای پرداخت ۲۵ دلار ماهانه، اسپیس ایکس به کاربران اجازه می‌دهد پایانه‌ی زمینی را جابه‌جا کنند تا در مناطق مختلف به اینترنت دسترسی داشته باشند.

براساس گزارش ورج برای دسترسی به سرویس قابل‌حمل استارلینک لازم است در ابتدا سرویس خانگی را خریداری کنید. اسپیس ایکس می‌گوید برای کسانی که مدام در حال تغییر محل سکونت خود هستند و دیگر افرادی که به استارلینک علاقه‌مندند اما نمی‌توانند آدرس خانه‌ی خود را ارائه دهند، پلن جدیدی تحت عنوان Starlink for RVs ارائه می‌دهد. اسپیس ایکس می‌گوید علاقه‌مندان به این سرویس به‌شکل فوری دیش را دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید سرویس اینترنت Starlink for RVs در حین جابه‌جایی کار نمی‌کند و آن‌طور که ایلان ماسک می‌گوید، آنتن این سرویس برای خودروها بیش از حد بزرگ است.

درحالی‌که سرویس Starlink for RVs به‌صورت فوری به کاربران ارائه می‌شود، اسپیس ایکس به شماری از افرادی که سرویس خانگی را خریداری کرده‌اند گفته تا سال ۲۰۲۳ قرار نیست دیش و تجهیزات را دریافت کنند. همین موضوع باعث شده است کاربران در ردیت انتقاداتی خطاب به اسپیس ایکس مطرح کنند. قیمت سرویس Starlink for RVs از ۶۸۷٫۹۴ دلار آغاز می‌شود.

البته تهیه‌ی پلن جدید استارلینک کم‌هزینه نیست. افرادی که به سرویس خانگی استارلینک علاقه‌مندند اکنون می‌توانند با پرداخت مبلغ کمتر به این سرویس دسترسی پیدا کنند، اما تا سال آینده دیش را دریافت نخواهند کرد. این افراد می‌توانند با تهیه‌ی Starlink for RVs دیش را به‌صورت فوری دریافت کنند؛ البته به شرطی که حاضر باشند ۵۹۹ دلار (به‌علاوه‌ی کارمزد) برای دیش و تجهیزات و ماهانه ۱۳۵ دلار برای سرویس پرداخت کنند.

ریپورتاژ آگهی